VRÁSKY A STÁRNUTÍ POKOŽKY (AGING)

VLASTOSTI KŮŽE:

Kůže je největším orgánem našeho těla. Odzrcadluje náš věk, zdraví/nemoce, trápení, elán, vitalitu. Stárnutí je přirozený nevyhnutelný proces. Jeho projevy jsou viditelné jak na obličeji, krku, dekoltu, tak na rukou, zejména na těch částech těla, které jsou vystaveny působení volných radikálů z okolí, slunečným paprskům, znečištěnému okolí, cigaretovému kouři.

PŘÍZNAKY STÁRNUTÍ KŮŽE:

  • Ztenčení kůže ( zůžením dermis) + tvorba vrásek: tyto známky odrážejí  reální pokles v množení i aktivitě vlastních kožních kmenových buněk, reprodukci vlastních buněk tvořených u bazální vrstvy pokožky, ztrátu hydratace a metabolické aktivity pleti.
  • Ochablost kůže, její zvýšená laxita: jsou projevem klesající aktivity fibroblastů - klesající tvorby elastinu( elastická vlákna slouží pro pružnost kůže) a kolagenu (husté vlákna sloužící pro pevnost kůže) buňkami fibroblastů. Pleť a všeobecně kůže celéto tělo více a více podléhá  působení gravitace. Vzniká vzhled povadlé, ochablé, unavené kůže se ztrátou svěžesti.
  • Stařecké skvrny: melanocyty( pigmentové buňky) mají tendenci zvyšovat svou produkci melaninu, zejména v oblastech těla více vystavených působení slunečných paprsků ( UVA, UVB záření), současně se věkem ztrácí schopnost plné hydratace pleti.
  • Suchost kůže, narůstající pocit svědění kůže, tendence k častějšímu zarudnutí kůže při různé iritaci: věkem dochází k poklesu aktivity potních a mazových žláz, čímž je redukována ocharanná bariéra kůže. To vše projevuje její suchostí, menší zdravou odolností vůči působení okolních faktorů.
  • Zvýšená křehkost drobných cévek, kapilár: s postupem věku narůstá četnost rozšíření i praskání cévky dorbných cévek a kapilár v podkoží s následnou zvýšenou frekvencí tvorby modřin.

 

OŠETŘENÍ, LÉČBA: 

Produktová řada Essence stav harmonizuje, napomáhá zachováním potřebných kožních lipidů, stimuluje mazové žlázy k tvorbě úměrného množství mazu, dále pleť čistí, detoxikuje, stimuluje, zlepšuje její krevní oběh, zlepšuje její hydrataci, zlepšuje buněčné funkce, následně tím celkový stav pleti, její elasticitu i pevnost. Výsledkem je zdravě zářící pleť s obnouvenou „ jiskrou“.