Strie

Přestože je kůže poměrně pružná, při rychlé přemíře pnutí, tahu kolagenních vláken dojde k jejímu poškození a začnou se objevovat první strie.
Strie jsou často spojeny s rychlým přírůstkem nebo poklesem tělesné hmotnosti, těhotenstvím nebo kulturistikou. Mají tendenci se objevit zejména v oblasti stehna, boků, prsou, břicha, horní části paží a dolní části zad.

Strie mají na začátku načervenalé, purpurové zabarvení a časem se mění v barvu stříbrnou až bílou.  Nepůsobí na první pohled dobrým dojmem a to je důvod že se nelíbí ani ženám, ani mužům.
Téměř každý z nás prochází obdobím, kdy může být kůže v tahu přetížená, z toho či onoho důvodu.

Ošetření / léčba

I když pokožka ztratila všechnu svou elasticitu, pružnost a není možno obnovit původní stav před vznikem strií, je tady ještě možnost nevzhledný stav vylepšit. Prevence je nejlepší léčba pro strií. Mnozí z nás myslí na problém až poté, co se objeví.

I když strie v některých oblastech těla již máte,  nevyhýbejte se ochraně oblastí, které strie ještě nemají. Kroky prevence jsou nápodobné jako kroky při léčbě. Cílem je zdravý vzhled a elastická kůže. Jde jen o několik jednoduchých kroků, které můžete zahrnout do svého každodenního života:

  • Použijte Corporal Crystal Peel, který napomáhá odloučení vrchní vrstvy mrtvých buněk kůže, povzbuzuje tvorbu nových zdravých buněk a otevírá cestu lepšímu průniku aktivních látek následně aplikovaných produktů.
  • Poté naneste Interactive Skin Workout, který slouží k procvičení kůže, svým účinkem rozvine utlačené buňky pokožky, zlepší krevní i lymfatickou cirkulaci v dané oblasti a pomůže hlubšímu průniku následně aplikovaného produktu. (Pokyny k použití viz Podrobnosti o produktu-Interaktivní Skin Workout.)
  • Naneste Interaktivní Thermal Lipo, který má zahřívací efekt, stimuluje krevní a lymfatický oběh v oblasti aplikace.
  • Interaktiv Cell Renewal lze použít lokálně v místě strií, pořádně vmasírovat až do plného vstřebání. Produkt obsahuje extrakt z šípků šípkové růže( Rosa Mosqueta), který společně s mikrokrystaly obnovuje kolagen v dermis, regeneruje kůži a zvyšuje její pružnost.
  • Následně naneste Corporal Stretch Marks, jehož cílem je regenerace buněk zodpovědných za restrukturaliaci pokožky. Produkt obsahuje hydrolyzovaný kolagen, který spolu s dalšími aktivními látkami zvyšuje tvorbu vlastního kolagenu, elastinu ,dále chondoroitin sulfát zlepšující hydrataci pokožky, stimulující vlastní tvorbu kyseliny hyaluronové.


Strie na prsou

Obvykle když se strie objeví na prsou, prsa ztrácejí svůj objem,tvar a ochabují. V tomto případě nejdříve aplikujte Corporal Stretch Marks a poté Corporal Breast Contour.

Strie, hubnut, celulitida

Také pokud chcete zhubnou, zbavit své tělo přebytečných tukových polštářků a předejít vzniku strií ev. jejich projev redukovat, můžete úspěšně použít kombinaci produktů Corporal Slimmer a Corporal Stretch Marks.