Pigmentové skvrny

ZMĚNY PIGMENTACE, HYPO A HYPERPIGMENTACE

Barevná nesrovnalost pleti, ať už jde o hyper nebo hypopigmentaci, je výsledkem hyper nebo hypoaktivity produkce melaninu. Melanit je přírozený  pigment určující barvu pokožky.

Nejčastější příčinou hyperpigmentace je půsbení slunečních paprsků. Ale ke změně pigmentace může přispívat i řada dalších faktorů. Patří mezi ně například autoimunitní onemocnění, reakce na lék, hormonální změny, léky jako takové, genetické faktory, těžká forma akné.

Poruchy pigmentace mají několik variant: stařecké skvrny, jaterní skvrny, pihy, barevné pigmentové skvrny po slunění...

OŠETŘENÍ, LÉČBA

Chcete-li zlepšit pigmentovou disharmonii, redukovat pigmentové skvrny... musíte nejprve očistit pleť od vrchní zrohovělé vrstvy  tvořené mrtvými buňkami, a to peelingem Crystal Peel. Tím dochází i k odstranění vrchní vrstvy pigmentových buněk.
Následně naneste na problematické oblasti Interactive Cellular White, který brání pokračujícím změnám pigmentace, redukuje stávající pigmentové skvrny, bojuje proti poškození kožních buněk volnými radikály, chrání kožní buňky před působením UV záření.
Klinické studie zaměřující se na zesvětlení hyperpigmentací prokazují, že složky obsažené v tomto přípravku, konkrétně alfa arbutin, extrakt lékořice, kyselina kojicová, vitamín C, dosahují zblednutí rychleji a výrazněji než jakékoliv jiné látky.

Následně na pleť naaneste sluneční ochranu, Interaktivní Face Block SPF50 nebo Interactive Oil Free Face Block SPF 15( v případě mstné, aknosní pleti), aby se zabránilo dalšímu tmavnutí této oblasti kůže. Používání ochranného krému je velice důležité.