Mastná pleť, akné

Mastná pleť je charakterizována konstantní přehnanou činností mazových žláz, které tak tvoří přebytek mazu. Tento typ pleti je méně náchylný ke stárnutí v porovnání s jinými typy pleti. Tuto vlastnost má díky schopnosti mazu udržet vlhkost v pokožce. Na druhé straně, mastná pokožka je náchylnější k tvorbě komedonů, černých teček, má větší tendence k hromadění odumřelých kožních buněk na svém povrchu.

Pokud tvář není vyčištěna, očištěna od povrchové vrstvy keratinosních buněk, od přebytku mazu, dochází k ucpání pórů.  Pro bakterie (Propionibacterium acnes, Staphylococcus epidermidis) je toto prostředí uvnitř pórů ideální k pomnožení, k dalšímu růstu. Jako živiny pro ně slouží součásti mazu. Následně vznikají odpadní produkty, mastné kyseliny...

Výsledkem jsou skvrny, zánětlivé projevy na kůži, viditelné komedony, přebytek kožního mazu - lesklý vzhled pokožky, podrážděná/ zanícená pleť.

OŠETŘENÍ/ LÉČBA:

Produktová řada REFINE reguluje nedostatečné vlastnosti tohoto typu pokožky, odstraňuje přebytečný kožní maz a keratinizované  buňky. To vše  bez porušení vrsty kožních lipidů.  REFINE harmonizuje činnost mazových žláz - redukuje jejich přehnanou aktivitu, dále zabijí bakterie přítomné v pórech, bojuje proti vzniku pigmentových skvrn, zarudnutí a dalším zánětlivým projevům pokožky.

Při pravidelné péči získává pleť jasnější, zdravý vzhled, bez výše zmiňovaných  nedostatků.