Kruhy pod očima

TMAVÉ KRUHY POD OČIMA

Kůže pod očima  - kůže v této oblasti je vlastně nejtenčí a podkožní žilky tady mají větší tendenci „prosvítat“ čímž vzniká vzhled „ tmavých kruhů“ pod očima.

Nicméně, existuje několik důvodů, které způsobují tento vzhled ev . akcentují tento projev:

 1. Dědičnost- tmavé kruhy pod očima můžou být genetického původu.
   
 2. Nedostatek spánku - nedostatek spánku způsobuje, že Vaše pleť vypadat bledě, ztenčí se její střední vrstva a tím jsou žilky podkoží více akcentované, kůže této oblasti vypadá být tmavší.

  Bledost kůže tváře může být způsobena nejen nedostatkem spánku, ale i ucpaným nosem, menstruací, těhotenstvím(nedostatek železa)… to vše zdůrazňuje obraz tmavých kruhů pod očima.
   

 3. Gravitace - měli by jste spát na zádech, protože působením gravitace se tekutina v podkoží přesouvá tam, kde je nejblíže k zemi a kam se nejlehčeji přesune, tj. v přpadě spánku na břiše se přesune do oblasti dolních víček, čímž vzniká otok v této oblasti.
   
 4. Zadržování tekutin - kouření, nedostatek spánku, kofeinu v nápojích, vysoký krevní tlak nebo jiné interní nemoce můžou  způsobit dilataci žilek v dané oblasti a tím obraz „tmavých kruhů“.
   
 5. Špatná výživa - nedostatek vyvážené stravy, zejména nedostatek železa (deficit železa je najčastější důvod chudokrevnosti u nás) může významně přispět k barevným změnám očního okolí.
   
 6. Působení Slunce – zvýšené vystavování se slunečním paprskům může způsobit akcentaci „prosvítání“ žilek kolem očí, ukládání pigmentu do vrchních vrstev kůže v těchto oblastech a tím také vznik“ tmavých kruhů pod očima“
   
 7. Věk- S přibývajícím věkem má naše kůže ( bez používání kosmeceutík REJUVE nebo RENLIVE ) tendenci ztrácet kolagen, vodu ze střední vrstvy,čímž se ztenčuje a stává se průzračnější. Tím je i projev tmavých kruhů pod očima výraznější.
   
 8. Dehydratace - nadměrné ztráta vody z těla ztenčuje vrstvu kůže a tak způsobuje tmavé kruhy pod očima.

Ošetření / léčba:

Projev tmavých kruhů pod očima můžete výrazně redukovat péčí dle následujících kroků:

 1. Interaktiv Hyaluron water – tento přípravek ve formě spreje hydratuje problematickou oblast  a napomáhá svým specifickým složením hlubšímu průniku následně aplikovaných látek.
   
 2. Interaktiv Deep Fillek – je sérum čisté kyseliny hyaluronové k zajištění pro zvýšené vlhkosti dané oblasti, tím i zlepšení stavu střední vrstvy kůže, zlepšení tloušťky kůže s redukcí prosvítání žilek.
   
 3. Interaktiv Eye Cellular – rozjasnění oblast kolem očí, redukuje ev. brání tvorbě pigmentu melaninu v oblasti aplikace, bojuje proti volným radikálům a regenerovat buňky očního okolí.
   
 4. Interaktiv Face Block SPF 50 nebo Interactive Oil Free Face Block SPF 15  - tyto produkty je zapotřebí použít každé ráno před odchodem z domova. A to i během zimního období. Cílem j ochránění kůže před působením UV zářením, tím i tvorbě melaninu v dané oblasti.
   
 5. Dostatečný pitný režim ! alespoň 2-3l tekutin denně.
   
 6. Dostatečný spánek – alespoň  8 hodin, nejlépe s klidnou přípravou ke spánku od 20 hod., s usínám nejpozději kolem 21 – 22 hod. Tímto režimem napomůžete i celkovému zdravému metabolismu Vašeho těla.
   
 7. Můžete-li, spěte na zádech, bez jakéhokoliv škrtícího prádla, aby nedošlo k zadržování tekutin.
   
 8. Nekuřte!  Nepijte mnoho alkoholických nápojů, významně omezte kofein.
   
 9. Konzumujte vyváženou stravu, bohatou na antioxidanty, vitaminy zejména zpevňující cévní stěnu,  minerály, stopové prvky.