Kožní zánětlivé změny / akné

Ačkoli se první akné objevuje obvykle během dospívání, hormonálně způsobené akné obvykle začíná  brzy, kolem asi půlky 20. let života a může přetrvávat až do dospělosti. Příčinou hormonálně vyvolaného akné je nejčastěji působní androgenů. Mezi tyto hormony patří testosteron, DHEA-S a další. Testosteron je z nich nejdůležitější. Ačkoli testosteron je považován za mužský hormon, jistá aktivní hladina tohoto hormonu je i u žen( byť je tohoto množství ne více desetinou množství v mužském těle).

Testosteron působí nadměrnou aktivitu mazových žláz a tím přebytek tvorby kožního mazu.  Maz ucpává kožní póry, kde si vděk složení tohoto mazu v pohodlí tepla žijí a množí se bakterie Propionibacterium acnes a Staphylococcus epidermidis, vzniká odpad ve formě masných kyselin. Následně se imunitní systém snaží bojovat proti těmto bakteriím, ale to se projevuje zánětem, zarudnutím, tvorbou akne, které by se bez adekvátní terapie hojily jizvami.

Hormonálně vybuzené akné lze pozorovat i u žen v průběhu menstruačního cyklu, těhotenství, menopauzy. Přesný důvod není znám, ale samozřejmě souvisí s hormonálními změnami. S největší pravděpodobností souvisí s hladinou androgenů.

OŠETŘENÍ/TERAPIE

Důsledná péče o kůži v kombinaci s důsledným hygienickým režimem  jsou ,zejména pro léčbu akné, velice důležité:

Dvakrát denně použijte REFINE ACTIVE CLEANSER, antibakteriální čistící produkt, který šetrně odstraní všechny nečistoty pokožky, bakterie i přebytečný kožní maz, hromadící se na povrchu kůže.

 Pamatujte si, že voda z kohoutku může způsobit další vysušení nebo mastnost kůže, mít spolupodílí na ucpávání pórů, nebo způsobit podráždění kůže.

Místo vody z kohoutku při čištění tváře, krku, dekoltu použijte INTERAKTIV HYALURON WATER, s obsahem  kyseliny hyaluronové s uklidňujícím i protizánětlivým účinkem.

Po očištění pleti použijte Zpřesnit sérum, které mohou regulovat tvorbu mazu (olej) výroby, urychlit vady zúčtování a uklidnit a zklidňují zánět.

Po, platí Interactive Aseptic lokálně na skvrny, zničit bakterie odpovědné za akné breakouts, suché skvrny, zrušte póry a zabrání pigmentace skvrn z objevit v návaznosti na breakouts.

Poté naneste hydratační, Zpřesnit Derma vlhký nebo Zpřesnit Hydrocream hydratují, rovnováhu, regenerovat a opravit pokožku a zároveň minimalizovat nedokonalosti. V závislosti na tom, co hledáte v hydratační, bohatší nebo světlo, naše laboratoř připravila ho pro vás.Upřesnit Hydrocream je lehčí, takže to může být příjemnější v horkých klimatech, v létě nebo v noci. Pak Upřesněte Derma Moist je konkrétně určen pro chladnější podnebí, na zimu nebo pro použití jako denní krém.

Také by bylo vhodné, aby si aplikovat masku na obličej aspoň dvakrát týdně.Maska by měla snížit zánět, regulují tvorbu kožního mazu a vylučování, urychlit odstraňování skvrn a mají odlehčující a zklidňující vlastnosti. Na REJUVE laboratoři jsme navrhli Zpřesnit masku, minerální maska, která má všechny tyto vlastnosti.