Exfoliace kůže těla

Kůže, největší orgán na těle produkuje 1 milion buněk za minutu, což odpovídá více než 5 miliardám buněk denně. Nové buňky jsou tvořené ve spodní vrstvě kůže a postupně se pohybují, putují směrem vzhůru, do vrchnějších vrstev až dosáhnou povrch pokožky.
V době, kdy dosáhnou povrchu, jsou již mrtvé a začnou se oddělovat od pokožky. Jak stárneme, tento proces se zpomaluje a buňky se nerovnoměrně hromadí  na povrchu kůže. Vzniká tak suchá, matná, hrubá kůže.

Ošetření/léčba

Chcete-li  se tohoto problému zbavit, je zapotřebí pravidelná exfoliace, tj. pravidelný peeling těla. Tím, že pravidelně napomáháte odstranění mrtvých buněk z povrchu těla současně stimulujete regenerační procesy kůže, obnovu kolagenu. Kůže se tak stává živější, pevnější odstraní vnější vrstvy z povrchu kůže (na tělo i na obličej) v průběhu času, bude obnova pevnější, jasnější,  hladší a s podstatně lepší schopností přijmout následně aplikované látky.  

Když očišťujete své tělo od vrchní vrstvy mrtvých buněk, můžete v tlustších oblastech ev. v oblastech s tlustší kůží použít větší sílu.